Przedstawiamy Koordynatorki i Liderki, powołane do bezpośredniej współpracy z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności, w związku z realizacją Zadania 1 „Struktura organizacyjna” w projekcie „SGGW – Uczelnia równych szans 2.0”.
Działanie osób ze specjalistycznymi kompetencjami wzmocni strukturę wsparcia osób z niepełnosprawnościami i osób o specjalnych potrzebach w ramach realizowania i wspierania działań w obszarze dostępności architektonicznej, cyfrowej i komunikacyjno-informacyjnej.
Koordynatorki i Liderki zostały powołane do wspierania całej społeczności akademickiej, dlatego serdecznie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu ze wszystkimi Paniami.

dr inż. arch. Justyna Juchimiuk Koordynatorka architektoniczna
Koordynatorka architektoniczna dzieli się swoją wiedza z zakresu projektowania architektonicznego, aby budynki, parkingi i tereny zielone należące do Uczelni były przyjazne i dostępne dla wszystkich. Swoje zadanie realizuje m.in. poprzez współpracę z Partnerem Projektu Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego przy przeprowadzeniu audytów dostępności architektonicznej i audytów dostępności informacyjno-komunikacyjnej wszystkich budynków Uczelni. Inicjuje realizowanie działań edukacyjnych / informacyjnych w odniesieniu do uniwersalnego projektowania. Uczestniczy w przeglądach stanu dostępności obiektów i we wdrażaniu zadania pn. Zintegrowany System Informacji Kierunkowej tj. systemu oznakowań w budynkach dydaktycznych i administracyjnych.
kontakt: tel. +48 22 593 52 55

Beata Semeniuk
Koordynatorka edukacyjna
Koordynatorka edukacyjna wspiera bezpośrednio osoby z niepełnosprawnościami i osoby o specjalnych potrzebach w różnych aspektach funkcjonowania na Uczelni. Pani Beata udziela pomocy w zakresie organizowania zajęć edukacyjnych i innych formach studenckich aktywności. W projekcie, współpracuje z kierownikami jednostek, nauczycielami akademickimi i innymi osobami prowadzącymi zajęcia dydaktyczne i badania naukowe, żeby wypracować jak najlepsze formy wsparcia m.in. poprzez dostosowywanie materiałów dydaktycznych i edukacyjnych, monitorowanie i usprawnianie procedur dostosowań egzaminacyjnych oraz procesu rekrutacji czy współpracy w obszarze aktów prawa wewnętrznego z Zespołem ds. Procedur, uwzględniając specyfikę kształcenia i badań, a także warunków mieszczących się w ramach możliwości organizacyjnych Uczelni. Prowadzi również indywidualne konsultacje ze studentami wymagającymi dostosowań edukacyjnych;
kontakt: tel. +48 22 593 15 55
Liderki ds. dostępności
Renata Bazylak i Anna Wejda
Liderki ds. dostępności współpracują z Partnerem Projektu Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego w zakresie weryfikacji poziomu dostępności architektonicznej, dostępności komunikacyjno – informacyjnej oraz dostępności cyfrowej jednostki.
Biorą udział we wdrożeniu działań na rzecz poprawy zapewnienia dostępności i dbanie o utrzymanie dostępności na odpowiednim poziomie.